Haber

Kürtçe ‘rasgele gülümseme’ diyen Ufuk Beydemir, Demirtaş’ın tweetini sildi

6 yılı aşkın süredir Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabı üzerinden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e açık mektup gönderdi. Müzisyen Ufuk Beydemir, Demirtaş’ın Kürtçe yazdığı paragrafı hedef alarak, “Dört sayfalık kötü mizahtan sonra bir paragraf boyunca gelişigüzel güldü” dedi.

Beydemir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bir paragraf boyunca rastgele bir gülümsemenin ardından gelen dört sayfalık kötü mizah. Şaka bir yana benim onun ırkıyla bir derdim yok, milyonlarca insanın derdi var. Bu konuyu şeffaflaştırmadan. , ‘barış, birlik, demokrasi’ maddesi. İronik görünüyor” dedi.

.

Beydemir’e sosyal medyada çok sayıda kullanıcı tepki gösterdi. Beydemir, paylaşımına gelen tepkiler üzerine tweetini sildi.

.
.

Beydemir, daha önce “Kürdistan’ın başkenti Ankara, İstanbul’dur” diyen rapçi Ezhel’e de tepki göstermişti. Beydemir, sosyal medya hesabından, “Birileri ırkçıdır, Kürdistan nedir, neresidir bahanesiyle Kürdistan ile demeç vermeyi bırakın. Bizim Kürtlerle bir derdimiz yok, ne yazık ki her yerde ırkçı, tacizci, tecavüzcü, hırsız var. millet. Bunun ötesinde bir sorun yok. Y, Z kuşağı da Kürt değil” dedi. “Türklerin ırkçılığından şikayet edip Almanlara sığınmak eşsiz bir ironi” diye yazdı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu