Yaşam

“Kumpanyada Curcuna” adlı tiyatro oyunu Nevşehir’de sahnelendi.

Usta tiyatrocu Cengiz Küçükayvaz’ın yazıp yönettiği “Kumpanyada Curcuna” oyunu Nevşehir’de sahnelendi. Eski bir İstanbul’un anlatıldığı ve tiyatroseverlerin yoğun ilgi gösterdiği oyun seyircilerden kahkahalara boğuldu.

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve büyük ilgi gören Kültür Sanat Günleri devam ediyor. Etkinlikler çerçevesinde, usta tiyatro sanatçısı Cengiz Küçükayvaz’ın yazıp yönettiği “Kumpanyada Curcuna” oyunu Kapadokya Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelendi.

Oyunun sanat yönetmenliğini Caner Demir üstleniyor; Cengiz Küçükayvaz, Züleyha Karyağdı, Harun Özağ, Aykut İspir, Alican Turan, Deniz Akkaya, Oğuz Cabir Arslan, Evrim Artut, Ahmet Altan Dalyan, Abdulsamed Albora, Samira Tiryaki, Yağmur Şayir, Irmak Çakmak, Samet Karakaş, Ayber Faruk Özbeyli ve Esma Faruk Parıltılı Kara sahne aldı.

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Usta oyuncu Cengiz Küçükayvaz, Mehmet Savran’a teşekkür ederek Nevşehir’i ve Nevşehirlileri çok sevdiğini söyledi.

Küçükayvaz, “Nevşehir halkının övgü ve beğenisini aldığım için çok mutluyum. Nevşehirlilerin karşısına hep güzel oyunlarla çıkmak istiyorum. Nevşehir’i ve Nevşehirlileri çok seviyorum. Nevşehir’de böylesine sanatsever bir seyirci kitlesinin olması çok sevindirici. Bazı sahneler gerçekten özeldir. Nevşehir Belediyesi Kültür Sanat Merkezi de bunlardan biri. Nitekim her tiyatro kumpanyasının bir gösteri sunmak istediği bir salon burası. En sevdiğim sahnelerden birinin Nevşehir olduğunu belirtmek isterim. Her şeyden önce bireysel tercihlerin ve doğru yönlendirmelerin, sanata bakış açısının bu anlamda çok değerli olduğunu düşünüyorum. Belediye liderimiz bu kişisel değerlendirmeyi gerçekten benzersiz kılıyor. Bu yüzden tiyatro kumpanyaları sık sık buraya gelmek ister. Bu da belediye başkanımızın sanata ve zanaatkâra ne kadar değer verdiğinin bir göstergesidir.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

honaz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu