Ekonomi

Fransız hükümeti duyurdu: Twitter yasaklandı

Fransa’nın Sayısallaştırma ve Telekomünikasyon Bakanı Jean-Noel Barrot, Twitter’ın kurallardan kaçması halinde ülkede yasaklanacağını duyurdu.

Barrot, Twitter’ın Avrupa Birliği’nin (AB) dezenformasyonla mücadele için hazırladığı zorunlu olmayan uygulama kurallarından ayrılmasına ilişkin bir açıklama yaptı.

Twitter’ın kuralları ihlal etmeye devam etmesi halinde ülkede yasaklanacağını belirten Barrot, “Twitter kamuoyu tartışmalarında önemli bir rol oynuyor ancak Twitter gibi bir sosyal ağın dezenformasyon destekçilerinin bizi etkilemesine izin verme riskini almıyoruz.” kamusal tartışmaları ve demokrasimizi rehin alarak.” ifadesini kullandı.

Fransız Bakan, ChatGPT gibi yapay zeka programları için Avrupa’daki yasal düzenlemeler kapsamında kullanımını kısıtlayan bir çerçeve belirlenmesi gerektiğine dikkat çekti.

Bu tür bir teknolojinin katı yaptırımlara tabi tutularak tamamen devre dışı bırakılmaması gerektiğini söyleyen Barrot, “Bu yapay zeka modelleri, geride kalmamıza izin vermememiz gereken çılgın bir yarışın konusu.” değerlendirmesini yaptı.

Barrot, Avrupa’nın yapay zeka programlarına yatırım yapması gerektiğine dikkat çekti.

haber-gokceada.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu